Følgende utvalg for perioden 2019-2023 ble valgt i kommunestyrets konstituerende møte 29. oktober 2019:

Formannskapet (11)

AP (4)SV+MDG+Rødt (1)NLO (1)SP+H+FrP+BL+KrF   (5)
    
Nils Amund Røhne (AP)Helge Bjørnsen (SV)Paal Ravnaas (NLO)Aasa Gjestvang (SP)
Trine Lise Stårvik (AP)  Olav Frang (SP)
Bjarne Højsgaard Christiansen (AP)  Lars Alhaug (SP)
Rønnaug Bysveen (AP)  Kirsti Berge (H)
   Truls Gihlemoen (FrP)
    
vararepr. (6)vararepr. (3)vararepr. (3)vararepr. (7)
Irene KjærnstadAmund Røhr Heggelund, SVErik Schriwer, NLOLine Mette Teigland(Krf)
Arnfinn StanderholenHilde Rigmor Amundsen, MDGØystein Bakken Vold, NLOArild Olsen (Bl)
Inger SleppenUnni E. Kronstad, RødtHelmik Kristiansen, APKari H Foss (Sp)
Hassan Ali Abdirasaaq  Jan Morten Hornseth (Sp)
Terje Vestheim  Jan Olav Nybruket (Frp)
Jan Tyriberget  Tom Fjæstad (H)
   Anne Maren Gaustad (Sp)

Planutvalget (13)

AP: (5)SV+MDG+Rødt (1+1)NLO (1)SP+H+FrP+BL+KrF  (4+1)
    
Helmik Kristiansen, LederHilde Rigmor Amundsen, MDG, NestlederErik SchriwerKjetil Mostue (Sp)
Jan TyribergetElisabeth S. Amundsen, SV         Kari H Foss (Sp)
Inger Sleppen  Anne Maren Gaustad (Sp)
Erik Kristiansen  Arild Olsen (Bl)
Terje Vestheim  Helle N Tenningaas (Frp)
  
    
vararepr.: AP (7)vararepr:  SV+MDG+Rødt  (4)vararepr. NLO  (3)Vararepr. (7)
Grete Teigset SolliHege Sjølie, MDGHogne Midgard Per Olav Hansen (H)
Tom HagenGeir Skirbekk, RødtTore Ketil StårvikMikal Valland Nordli (Krf)
Magnus Johan SkulstadLise Cathrine Pedersen, SVPer Emil GranmorkenFrode S Hauen (Bl)
Maren Olsen LundVilde Stabel, MDG Vibekke Messel (Frp)
Svein Jota  Karoline F Barka (Sp)
Jon Andersen  Jan Cato Emilsen (Frp)
Erik Nesbø  Nils Andreas Honningdal (Krf)

Driftsutvalget (15)

AP (4+1)SV+MDG+Rødt (2)NLO (1+1)SP+H+FrP+BL+KrF (5+1)
    
Irene KjærnstadAmund Røhr Heggelund, SV, LederØystein Bakken VoldJan Olav Nybruket (Frp), Nestleder
Hassan Ali AbdirasaaqUnni Kronstad, RødtMarit Kristiansen  (supplering)Karoline F Barka (Sp)
Arnfinn Standerholen  Line Mette Teigland (Krf)
Jan Yngve Olsen  Jan Morten Hornseth (Sp)
Lene Frydenlund  Tom Fjæstad (H)
   Hege Merethe Wolden Langberg (Bl)

Kontrollutvalget (7)

AP+SV+MDG+NLO+Rødt (3)
SP+H+FrP+KrF+BL (4)
  
Øyvind Hartvedt (AP)Kjell Bjørseth (KrF), Leder
Liv Langberg (AP)Olav Vold (Sp) (fra kst.)
Ann Margret S. Hågensen (SV)  Vebjørn Nilsen (Sp)
 Gjertrud Nordahl (H)
vararepr.(5):  
Ellen Mohaugen (AP)vararepr.(6):
Anne-Mette Nielsen (Rødt)Knut Nysæter (Krf)
Eva Lukassen (AP)Oddrun Merethe Sagevik (SP)
Geir Pedersen (AP)Nils Kristian Møller (H)
Lise Mette Lund (SV)Kåre Bryhni (Sp)
 Anne Marte Hørsand (Sp)
 Kjell  A Mangerud (Sp)

Administrasjonsutvalget (5)


AP+SV+MDG+NLO+ Rødt  (3)

SP+H+FrP+KrF+BL (2)
  
Helge Bjørnsen (SV), LederLars Alhaug (Sp)
Paal Ravnaas (NLO), NestklederLine Mette Teigland (Krf)
Trine Lise Stårvik (AP) 
  
vararepr.: (5)vararepr.: (4)
Bjarne Højsgaard Christiansen (AP)Truls Gihlemoen (Frp)
Rønnaug Bysveen (AP)Arild Olsen (Bl)
Hilde Rigmor Amundsen, MDGKirsti Berge (H)
Inger Sleppen (AP)Aasa Gjestvang (Sp)
Arnfinn Standerholen (AP)