Ut på tur i påsken
Vi gjør som vi har fått beskjed om, også i påsken, holder avstand og er mest mulig hjemme. MEN det er lov å gå på tur, og Hamar og Hedmarken turistforening har laget digitale turposter.
HHT lanserer digitale turposter på Hedmarken i appen SjekkUT. Bli med og vær med i trekningen av premier!
- Det er ingen fysiske poster ute i terrenget, men turene vi refererer til ligger som turforslag på UT.no. Når du er 50 meter eller nærmere "posten" i denne perioden (du må ha på GPS'n i telefonen din), så kan du registrere ditt besøk, sier Margrethe Ruud Skjeseth i Hamar og Hedmarken turistforening.
De digitale postene i Stange finner du her;
- Botolfshøgda
- Morskogen vokterbolig - denne er fin som sykkelturmål!
- Petlundhagan, Ottestad
- Halvorstuberget
- Furuberget, Tangen
- Port Arthur
- Stasjonsstien ved Tallbergroa
- Gjellberget, Tangen
- Brynsåsen
- Geologipost i Raamarka
Les mer om turpostene og hvordan du oppretter brukerkonto på HHT sine sider. Her finner du også aktivitetstips for barnefamlier.