Atlungstad. Foto Kim RognmoI 2017 var Stange den kommunen i regionen som hadde størst vekst i antall innbyggere. Stange kommune lå langt høyt over målet om 1,2% befolkningsvekst i 2017, og ligger altså an til å nå dette målet også i år. 

Det er også gledelig å se at Hamarregionen som helhet vokser. En positiv utvikling i hele regionen er viktig for det felles bo- og arbeidsmarkedet i regionen.

Se hele befolkningsstatistikken her

3. kvartal 2018HamarRingsakerLøtenStangeLandet
Folketall 01.07.1830967343617630207495312343
Folketall 30.09.1831156343857664207945323933
Fødte7790166614845
Døde728417409544
Fødselsoverskudd56-1265301
Innvandring81454314141615585
Utvandring6305251063979296
Netto invandring1841835196289
Folkevekst18924344511590
Folkevekst i %0,610,070,440,220,22

'

Hittil i årHamarRingsakerLøtenStangeLandet
Folketall 01.01.1830930341517615206465295619
Folketall 30.09.1831156343857664207945323933
Fødte2112505317342782
Døde2342676016330827
Fødselsoverskudd-23-17-71011955
Innvandring17051328318100239657
Utvandring1456107726286423298
Netto invandring2492515613816359
Folkevekst2262344914828314
Folkevekst i %0,730,680,640,710,53