Utforskning
I begynnelsen av februar arbeidet 10. trinn med linsen. Hvordan dissekere et griseøye? I overkant spennende var det mange som mente!!
Her er 10C i full gang:
I begynnelsen av februar arbeidet 10. trinn med linsen. Hvordan dissekere et griseøye? I overkant spennende var det mange som mente!!
Her er 10C i full gang:
Endelig er utstmykningen på plass i Ottestadhallen. Fredag var det offisiell åpning ved ordfører Nils A. Røhne.
Vår kommune er AV-OG-TIL-kommune, og har et ekstra fokus på alkoholforebygging og holdningsskapende arbeid.
I januar hadde elevene på 10. trinn en prosjektuke som het "En god økonomi varer livet ut". I den forbindelse hadde besøk fra Nav Stange. Temaet var hvilken rolle Nav har, med et positivt fokus på hva Nav kan bidra med i møte med ungdom og utdannings- og yrkeslivet.
Etter å ha levd på en byggeplass i et år, er endelig «nye» Ottestad ungdomsskole med kunst og utsmykning offisielt åpnet.
I uke 4 jobber våre 10. klasse elever med et spennende økonomiprosjekt som heter Å SETTE BO. Utgangspunktet er de er mellom 23-27 år, og flyttet hjemmefra. Gjennom ulike oppgaver skal de få oversikt over forbruk og økonomi.
Skiaktiviteter hører med i kroppsøving på Ottestad ungdomsskole! Det skal maaaange kuldegrader til før lærerne avlyser en planlagt uteaktivitet på denne årstiden. Nylig var 10A ute på tur i 17 kalde (brr!!!) grader!!
På skolen vår foregår det hver dag mange spennende ting! Noe av det har vi lyst til å dele med både foresatte og andre som har interesse av det. På vår hjemmeside vil det ligge informasjon av en litt mer generell art, men hvis du følger oss på Facebook vil du kunne få flere oppdateringer.
Da er årets 8. klassinger i gang med tentamen! Rammene er gode og trygge, og gir elevene mulighet til å arbeide i ro og mak med tekster (norsk/engelsk) og matematikkoppgaver. Neste uke følger både 10. og 9. trinn opp med sine tentamener. Lykke til, alle elever!
"Tallene fra Elevundersøkelsen 2014/15 viser at skolen har hatt en fin og ganske betydelig framgang på alle parameterne", uttaler rektor Carl Gustav Follestad. «Vi er svært fornøyd med at elevene rapporterer at de trives bedre på skolen og får bedre støtte fra lærerne», legger han til.