Toppbilde stange kommune

Du er her:

Kommunevåpen

Opplev Stange fra sykkelsetet

Hva er vel bedre enn å oppleve Hedemarken fra sykkelsetet? Tråkke sakte forbi bugnende kornåkre og gamle, historiske gårder? For at du skal få en bedre opplevelse og finne frem til de virkelige "godbitene" lanserer nå Hamarregionen Reiseliv sykkelkart for opplevelsesturer i Stange, Hamar, Ringsaker og Løten.

OttestadstienUnike opplevelser
Felles for sykkelkartene i de fire kommunene er at det er opplevelsesruter hvor man lærer noe i løpet av turen. Kartene inneholder totalt 30 mil med sykkelruter.

Følger du ruta for Stange kan du sykle fra Hamar eller Stange sentrum og møte på Vestbygdas flott landskap etter få minutter. Her kan du ta avstikkere til badestrender som Gillundstranda dersom været tillater det, stoppe for en ridetur på Atlungstad Hestesportsenter eller for å spille golf på Atlungstad Golfbane. Kvelden kan du ta med ro på Fjetre gård, hvor du kan få en pust i bakken, noe å bite i og kanskje ta en kald en på gårdspuben  "Put'n In Bar".

Selges rimelig
Sykkelkartene – som er trykket i 10.000 eksemplarer – gir gode turforslag for alle som vil oppleve Hedemarken fra sykkelsetet.  Kartene selges rimelig på kommunens servicetorg.

Prosjektet er et samarbeid mellom Hamar-regionen Reiseliv, kommunene Ringsaker, Hamar, Stange og Løten, Hedmark fylkeskommune og Innovasjon Norge Hedmark.

Priser

  • Stange Vestbygd kr. 20
  • Løten Rundt kr. 20
  • Hamar på langs kr. 20
  • Sjusjøen- Nes/Helgøya-Åstdalen kr. 30

Del denne saken

Tips en venn

Kategoribilde2
CorePublish publiseringsverktøy